جزئیات قتل ابراهیم زال زاده ناشر آثار شاملو و انتشارت بامداد بدست سعید امامی

۰۷ خرداد ۱۳۹۵ حقوق بشر

چرا وزارت اطلاعات ابراهیم زال زاده را به قتل رساند؟
ابراهیم زال زاده ناشر کتابهای شاملو بود.
یک کتاب در دست نگارش به نام «سیما رکس آبادان» داشت که جزئیاتی از به آتش کشیدن سینما رکس آبادان و این که آخوندها در آن دست داشتند را افشا می کرد.

بسیاری از رسانه ها و خبرگزاری ها انگیزه قتل زال زاده را سرماقله او در نشریه معیار می دانند. زال زاده در سرمقاله خود خطاب به هاشمی رفسنجانی نوشته بود: «آقای رئیس جمهور هیچ رژیمی در ایران پایدار نبوده و شما بهتر می دانید که اگر رژیم نتواند از تاریخ درس بگیرد و منطبق با خواستهای مردم حرکت نکند سرنگون خواهد شد.»
ابراهیم زال زاده در تاریخ ۱۸اسفند ۱۳۸۵ به دست باند سعید امامی ربوده شد.
در فروردین ۱۳۸۶ یعنی کمتر از یک ماه جسد او در حالی که با ۱۸ضربه کارآجین شده بود در بیابانهای یافت آباد پیدا شد.ابراهیم زال زاده در سال۱۳۲۷ در نیک لج تهران متولد شد همانجا مدرسه رفته وسپس در نازی آباد درس را ادامه میدهد و سپس دیپلم میگیرد به سپاهی می رود و بعد از قبول شدن در حقوق قضایی قبول میشود.
او قبل از انقلاب گوینده برنامه جوان در رادیو بود و کار روزنامه نگاری هم میکرد. همچنین بعضاً کتاب هم می نوشت.
یکی از کتابهایی که در دست نوشتن و تکمیل کردن آن داشت کتاب «سینما رکس آبادان» بود که اسناد افشاگری دست داشتن آخوندها در به آتش کشیدن سینما رکس آبادان بود که بسیاری زنده زنده در آتش سوختند این کتاب بعد از حمله وزارت اطلاعات به منزل ابراهیم زال زاده برده شد و هیچ نسخه ای هم از آن باقی نماند.حسین زال زاده برادر ابراهیم زال زاده در باره وی گفت: «این چیزهایی که میگویم بخشی از آنها را رژیم بیرون داده و بخشی را هم من در آوردم بعد از ربودن امیر برادرم حدود ۳۷روز طول کشید تا ما جسد را یافتیم، روز قبل از ربودن وی، قرار بود من به باکو برای یک پروژه ساختمانی بروم و خواستم او را با خود ببرم دیدم خیلی پریشان است گفتم چرا صدایت گرفته گفت مشکل این است که سایه وزارت اطلاعات دنبال من است که فردایش او را ربودند شاید بو برده بودند که ممکن است از کشور خارج و دیگر برنگردد.
من بخشی را در روزنامه ها خواندم و بخشی را هم همسایه هایش گفتند که شنود هم کشف شد که معلوم شد او را شنود وکنترل میکنند و حاج حمید نامی در وزارت اطلاعات که دکتر تفضلی را قبلا کشته بود مسئول قتل ابراهیم زال زاده است.
ساعت ۱۰شب بود که ابراهیم به گل فروشی نزدیک خانه اش هنگام برگشت مراجعه کرده و یک دسته گل می خرد بعد در فاصله خانه تا گل فروشی یک ون وزارت اطلاعات او را از ماشینش بیرون کشیدند و بردند.
ماشین او بعدا در ساختمان نیرونگ ساختمان متعلق به سپاه که در آن کارهای کامپیوتری میکردند پیدا شد. هر جا رفتیم به درب بسته خوردیم بسیاری هم به ما گفتند فراموش کنید شتر دیدید ندیدید.
اوایل گفتند بخاطر ۵۰۰هزار تومان پول او را کشتند، بهر حال پرونده را قضاییه بست و وکلا هم میگفتند فایده ای ندارد و همه چیز توسط سپاه و وزارت اطلاعات و قضاییه بلوک شده است.
اما من با عفو بین الملل با مسئول خاورمیانه ای عفو صحبت کردم آنها هم اطلاعات محدود داشتند.
البته قبلا هم او را بازداشت کرده و برده بودند و بارها زیر بازجویی و بازداشت بود سعید حجاریان از زال زاده وکشتن او و این که چه کسانی در قتل او دست داشتند کامل مطلع بود و قرار بود که اسامی دست اندرکاران و قاتلین او پرده بردارد اما خود او خفه شد و چیزی نگفت زیرا اگر او میگفت بگم بگم و میگم میگم های احمدی نژادی شروع میشد و دست همه قاتلان از جمله سعید حجاریان و مهمتر از همه دست رفسنجانی و خامنه ای و وزارت اطلاعات رو میشد.»کانون حمایت از خانواده جان باختگان و بازداشتی ها

Advertisements

Kommentar verfassen

Trage deine Daten unten ein oder klicke ein Icon um dich einzuloggen:

WordPress.com-Logo

Du kommentierst mit Deinem WordPress.com-Konto. Abmelden /  Ändern )

Google+ Foto

Du kommentierst mit Deinem Google+-Konto. Abmelden /  Ändern )

Twitter-Bild

Du kommentierst mit Deinem Twitter-Konto. Abmelden /  Ändern )

Facebook-Foto

Du kommentierst mit Deinem Facebook-Konto. Abmelden /  Ändern )

w

Verbinde mit %s