معاهدات بین ایران و روسیه بعدا زا انقلابسوسیالیستی لغو شدند

پس از لغو تمامی قرداد های استعماری بین ایران و روسیه توسط „لنین“ و صدور اعلامیه معروف آن ، سیاستمدار – ژورنالیست و شاعر مبارز و آزادیخواه „ملک الشعراء محمد تقی بهار“ درباره لنین می نویسد:

« ﺩﻭ ﺩﺷﻤﻦ ﺍﺯ ﺩﻭ ﺳﻮ ﺭﯾﺴﻤﺎﻧﯽ ﺑﻪ ﮔﻠﻮﯼ ﮐﺴﯽ ﺍﻧﺪﺍﺧﺘﻨﺪ ﮐﻪ او ﺭﺍ ﺧﻔﻪ ﮐﻨﻨﺪ . ﻫﺮ ﮐﺪﺍﻡ ﯾﮏ ﺳﺮ ﺭﯾﺴﻤﺎﻥ ﺭﺍ ﮔﺮﻓﺘﻪ ﻣﯽﮐﺸﯿﺪﻧﺪ ﻭ ﺁﻥ ﺑﺪﺑﺨﺖ ﺩﺭ ﻣﯿﺎﻥ ﺗﻘﻼ ﻣﯽﮐﺮﺩ، ﺁﻧﮕﺎﻩ ﯾﮑﯽ ﺍﺯ ﺁﻥ ﺩﻭ خصم ﯾﮏ ﺳﺮ ﺭﯾﺴﻤﺎﻥ را ﺭﻫﺎ ﮐﺮﺩ ﻭ ﮔﻔﺖ ﺍﯼ ﺑﯿﭽﺎﺭﻩ ﻣﻦ ﺑﺎ ﺗﻮ ﺑﺮﺍﺩﺭﻡ ﻭ ﻣﺮﺩ ﺑﺪﺑﺨﺖ (ﺍﯾﺮﺍﻥ ) ﻧﺠﺎﺕ ﯾﺎﻓﺖ. ﺁﻥ ﻣﺮﺩ ﮐﻪ ﺭﯾﺴﻤﺎﻥ ﮔﻠﻮﯼ ﻣﺎ ﺭﺍ ﺭﻫﺎ ﮐﺮﺩﻩ „لنین“ ﺍﺳﺖ. »

‎سه عید نادری‎s Foto.
  • Copernic Marathon I am sure the Imperialists „one of the best tribe“ like and love Koch brothers would not allow to stop the beriberi-wildly to capture and earn average profit on the world.
    To stop beriberi-wildly need Revolution !
  • Soleyman Bayazidi

    آفرین سعید
  • Ali Fuladin

    متن بخش‌هایی از پیام لنین که در‌‌‌‌ همان زمان در شهر تهران منتشر شد چنین بود: «رفقا!، برادران! وقایع عمده در خاک روسیه در جریان است. خاتمه مجازات خونینی که از برای تقسیم کردن ممالک دیگران شروع شده بود نزدیک می‌شود. سلطنت وحشیانه که زندگانی ملل عالم را بنده خود قرار داده بود مقهور گردید. عمارت کهنه و پوسیده استبداد و بندگی در زیر ضربات انقلاب روس خراب می‌شود… حکومت مملکت در دست ملت است… روسیه در این مقصود مقدس تنها است… هندوستان دوردست که قرون متمادی تحت ظلم و فشار درندگان متمدن اروپا واقع شده بود بیرق انقلاب برافراشته… سلطنت غارت و زور سرمایه‌داران منقرض گردید. مسلمانان مشرق!، ایرانیان!، ترک‌ها، عرب‌ها!، هندی‌ها!، تمام طوایفی که سباع حریص اروپا زندگی و دارایی و آزادی شما را در قرون متوالی مال‌التجاره از برای خود قرار داده و غارتگران جنگجو می‌خواهند ممالکتان را تقسیم کنند! ما اعلام می‌کنیم که عهدنامه سری راجع به تقسیم کشور ایران محو و پاره گردید و همین که عملیات جنگی خاتمه یابد، قشون روس از ایران خارج می‌شود و حق تعیین مقدرات ایران به دست ایرانیان تأمین خواهد شد… در این موقع که حتی مسلمانان هند که تحت ظلم و فشار بیگانه کوبیده و فشرده شده‌اند بر ضد ستمکاران شورش می‌کنند نباید خاموش نشست. فرصت را غنیمت و غاصبین را از اراضی خود دور اندازید. ما ملل مظلومه را برای استخلاص زیر پرچم‌های خود جای می‌دهیم. ای مسلمانان روسیه! ای مسلمانان مشرق زمین! ما در این راه تجدید حیات عالم از جانب شما انتظار هم‌عقیدگی و مساعدت داریم.»

OOmar MMohammadi

ما باید از بمب اتم متشکر و از استالین و مائو و در ردیف اول از رفیق روزنبرگ دانشمند کمونیست نفوذی در دم و دستگاه امریکای فاشیت و جنایتکار که با فدا نمودن جان خودش طرح و نقشه بمب اتمی را به حزب کمونیست شوروی داد و از انحصار امریکا بیرون اورد ؛ باید صد ها بار متشکر باشیم ؛ اکنون بمب اتم به جای ویرانگری سازنده است زیرا از انحصار یکی در آمده و از جنگهای جهانی جلو گیری می نماید ؛ زیرا همه دارند ….ما در سایه بمب اتم در ارامش داریم مبارزه طبقاتی مان را به پیش می بریم ؛ و دشمنان طبقاتی ما را به پناه بردن به داعش و ملا های ایران و دعوا های چسکی وا داشته است ؛ که منطقه زندگی ما را به میدان جنگ و دعوا و ازمایش سلاح و پادگان نظامی تبدیل نموده ….. اری آنها به جای بکار بردن بمب اتم به داعش پناه می برند ….و باز هم باید از روزنبرگ و استالین و مائو و بقیه متشکر بود که بمب اتم در انحصار امریکا نماند وگرنه به جای المان فاشیستی آن زمان اکنون فاشیزم امریکائی بر جهان حاکم می بود ….فاشیزم فاشیزم است و سود و سرمایه ؛ سود است و سرمایه ؛ سرمایه امریکائی ؛ آلمانی ؛ چینی ؛ ژاپنی ؛ روسی ؛ نمی شناسد ….اما آنها فقط جنگ و کشتار می شناسند …….

Advertisements

Kommentar verfassen

Trage deine Daten unten ein oder klicke ein Icon um dich einzuloggen:

WordPress.com-Logo

Du kommentierst mit Deinem WordPress.com-Konto. Abmelden /  Ändern )

Google+ Foto

Du kommentierst mit Deinem Google+-Konto. Abmelden /  Ändern )

Twitter-Bild

Du kommentierst mit Deinem Twitter-Konto. Abmelden /  Ändern )

Facebook-Foto

Du kommentierst mit Deinem Facebook-Konto. Abmelden /  Ändern )

w

Verbinde mit %s